تبلیغات
هوانوردی - خلبانی و شرایط آن

خلبانی و شرایط آن

پنجشنبه 8 مهر 1389 12:46 ق.ظ

نویسنده : ali hossein Gholami //delaram shapouri

متاسفانه به علت ضعف در اطلاع رسانی در زمینه ی خلبانی هواپیماهای مسافربری خیلی از افراد از چگونگی ورود به این دوره اطلاع ندارند و درصد زیادی از افراد فکر می کنند برای ورود به این رشته اول باید وارد ارتش شده سپس از طریق ارتش به خلبانی هواپیماهای مسافربری بروند در صورتی که نمی دانند همه ی افرادی که وارد ارتش می شوند نیز خلبان نمی شوند و فقط یک سری افراد خاص بر اساس رتبه ایی که به دست می آورند می توانند خلبان هواپیماهای جنگی شوند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که یک مقاله ی تقریبا کامل در این زمینه بنویسم.برای خلبان شدن شما باید از طریق آموزشگاه هایی که زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری فعالیت می کنند اقدام به ثبت نام کنید.مركز آموزش فنون هوایی علاوه بر تهران شعبه هایی نیزدر شیراز ـ تبریز ـ مشهد ـ اهواز دارد كه علاوه برآموزش رسمی خلبانی هواپیماهای موتوردار ، به آموزش های دیگر نظیر هواپیماهای گلایدر ـ پاراگلایدر ـ هواپیماهای سبك  و مدل ، چتر بازی و بالن می پردازد .. برای مثال هر سال هما برای تامین نیروی خود تعدادی از افراد را آموزش می دهد و از بین آن افراد تعدادی را انتخاب می کند.

خلبان کیست؟
بالاترین فرد در سیستم هدایت وكنترل و نظارت هواپیما خلبان است كه در واقع فرمانده هواپیما یی كه  میلیونها دلار ارزش دارد می باشد.

شرایط خلبانی چیست؟
یک خلبان به دلیل در اختیار داشتن یک هواپیما که میلیون ها دلار ارزش داردمی بایست شرایط پذیرش این مسئولیت خطیر را داشته باشد كه  این آمادگی در 3 مرحله سنجیده می شود مرحله اول داشتن حداقل مدرك دیپلم و موفقیت در آزمون علمی در مرحله بعد می بایست از لحاظ جسمی در معاینات پذیرفته شود كه در این زمینه فرد داوطلب می بایست حداكثر 20سال سن داشته باشد ضمن اینکه باید دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم غیر پزشکی باشید. معمولا حداکثر سن شما باید 26 سال باشد تا بتوانید در آزمون استخدام و مصاحبه شرکت کنید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -